BMS - Building Management System

BMS (Building Management System) – jest to centralny system zarządzania budynkiem oparty o stanowisko typu serwer
na którym wizualizowane są wszystkie instalacje budynku typu wentylacja, telewizja dozorowa, kontrola dostępu czy instalacja przeciwpożarowa.

 

System wizualizacji BMS

Zajmujemy się kompleksowym wykonywaniem i wdrażaniem systemów BMS. Systemy BMS opieramy na stale rozwijanym przez nas oprogramowaniu. Nie wymaga ono żadnych opłat licencyjnych, więc realizacja usługi wizualizacji wiąże się jedynie
z jednostkowym kosztem jej wykonania i wdrożenia.

 

Integracja

Zarządzanie budynkiem sprowadza się do integracji urządzeń wielu branż takich jak wentylacja, klimatyzacja, węzły ciepła i chłodu, zużycie mediów, elektryka, oświetlenie, czy systemy pożarowe. Urządzenia mogą być integrowane bezpośrednio przez konkretny protokół komunikacyjny, bądź dane stany mogą być przekazywane sygnałowo do sterowników wykonawczych systemu. Oprócz automatyki opartej o sterowniki El-Piast, mamy możliwość integracji urządzeń innych producentów
w protokołach BACnet, Modbus i innych.

 


Wizualizacja BMS

Tworzone przez nas systemy BMS charakteryzują się atrakcyjną graficznie, lecz zarazem przejrzystą i intuicyjną formą.
W zależności od potrzeb i wymagań klienta możemy oprzeć interfejs na bazie prostych schematów, jak i zaawansowanych grafik 3D, ze sterowaniem dostosowanym pod dotykowe urządzenia przenośne.

 


Historia

Główną zaletą zastosowania systemu BMS w budynku jest pełna historia stanów. Taki zestaw danych poddany analizie, może dostarczyć wiele informacji na temat pracy poszczególnych systemów. Każdy punkt, bądź też zbiór punktów możemy wyświetlić na wykresie, wyliczyć wartości takie jak minimum, maksimum czy średnią wartość z zadanego okresu czasu.

 

Konta użytkowników

Cały system BMS może być zarządzany przez wielu użytkowników. Każdy z nich ma dokładnie sprecyzowany zakres dostępu
i możliwość ingerencji w pracę całego systemu. Użytkownicy mają dostęp do systemu przez przeglądarkę internetową
z dowolnego urządzenia. Mogą zalogować się do wizualizacji zarówno z firmowego komputera na obiekcie, jak i z tabletu bądź smartfona poprzez sieć Internet z domu. System umożliwia również generowanie automatycznych powiadomień i raportów przesyłanych przez e-mail, które przypisane do konkretnego użytkownika pozwalają na informowanie w szybki sposób właściwe osoby.

 

Alarmy

Jedną z najważniejszych korzyści płynących ze stosowania systemów BMS jest szybka diagnoza awarii i usterek. Każdy alarm występujący na jakimkolwiek urządzeniu logowany jest w bazie danych i wyświetlany w oknie graficznym wraz ze szczegółowym opisem. Każde zdarzenie posiada odpowiednią klasę alarmu w zależności od stopnia jego ważności. Alarm występujący
w systemie wymaga potwierdzenia, a informacja o tym kto i kiedy tego dokonał jest również logowana w historii.

 

Raporty

Automatyczne raporty to łatwy sposób na wyodrębnienie ściśle określonych statystyk w zadanym przez nas okresie czasu. Raporty można uzależnić od czasu, od występowania konkretnych zdarzeń, a oprócz publikacji możemy również wysyłać
je automatycznie przez e-mail. Zestawienia generowane są w formacie HTML lub CSV (Excel) przystosowanym do wydruku.

 

Skalarność

Dzięki braku licencji realizowane przez nas systemy sprawdzają się nie tylko w dużych budynkach, ale również w małych inwestycjach. Pozwala to również na dokonywanie zmian, rozbudowy, bądź kompletnej przebudowy systemu w dowolnym momencie. Jest to istotna zaleta, ponieważ w wielu przypadkach nowe potrzeby rodzą się dopiero po użytkowaniu systemu przez pewien czas. W zależności od wymagań nasz system możemy wdrożyć na bezpiecznym, niezawodnym, dedykowanym serwerze, jak i również w przypadku budżetowych systemów – zwykłym komputerze klasy PC.

 

Wsparcie techniczne

Każdy z naszych systemów BMS w porozumieniu z klientem podłączony jest do sieci Internet. Umożliwia nam to stały podgląd pracy systemu i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości podjęcie błyskawicznej reakcji. Dzięki zdalnemu połączeniu oprogramowanie wizualizacji może być również aktualizowane do nowszych wersji.

 

 

Oferta

Jeśli chcesz się przekonać o głównej zalecie naszego systemu – cenie – wyślij zapytanie ofertowe (oferty@tgmautomatic.com). Możemy wycenić i wykonać zarówno sam system wizualizacji, jak i również kompletny system automatyki wraz ze sterownikami, sterownicami i elementami automatyki obiektowej.

BMS

 
  

 

Dane kontaktowe

TGM Automatic
ul. Braterska 12
30-802 Kraków
tel.: +48 12 346 34 95

Email:

Więcej o BMS

Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją o systemie BMS